Hizmetlerimiz

Sadece web sitesi yapmak ya da onu yayınlamak değil; web siteslerinin içerik kontrolü, SEO, biraz da fotoğrafçılık ve photoshop uygulamaları ile uğraşıyoruz. Doğru, kısa, anlaşılır ve güzel bir tasarımla, insanların kolay ulaşabileceği bilgileri internet ortamında yayınlıyoruz!

Kısa Bir Bakış ...

image

Sadece web sitesini yapmak ve onu yayınlamak artık dijital çağda yeterli olmadığı gibi; tıklanma sayısının artması ve içeriğinin orjinal olması, ilgi çekici olması ... gibi daha bir çok kriterin varlığı gerekmektedir.

Orjinal olabilmek için bilginin birinci ağızdan ve doğru kişiden alınması, ilgi çekici olabilmek için web tasarımın güzel olması ve çok tıklanmak için de iyi bir SEO uzmanının web sitesinin optimizasyonunu sağlayarak takip etmesi gerekmektedir.

image

Orjinal İçeriğin Arama Motorlarındaki Önemi

Web sitesindeki içeriğin orjinal olması arama motorlarında sıralamayı belirlemedeki en önemli faktörlerden bir tanesidir. Web sitenizin içeriği orjinal değilse; ne kadar backlink alınsa da içerik sıralamasındaki etkisi kalıcı olarak devam etmemektedir. Google’nin yeni geliştirdiği Panda Algoritması, web sitelerindeki kopyalanan bölümleri taramaktadır. Orjinal içerik sunmayan yani kopya içerikli web siteleri Google arama sıralamasında hızla değer kaybetmektedir. Google Panda algoritması, karmaşık, ancak kopya içerikleri saptamaya yarayan bir sistemdir. Kopyalanan alıntı ne kadar değiştirilse de bu sitem tarafından saptanmaktadır. Bu şekilde artık alıntı yapan ve sadece baş sitelerin içeriğini kopyaladıktan sonra backlinkler bularak bir web sitesinin google arama sayfasında üst sıralara çıkması engellenmektedir (Ayrıntılı bilgi için tıklayınız >> Google Panda). Yine orjinal ve özgün içerik diğer bir önemli sistem olan Alexa sıralamasını da etkilemektedir (Ayrıntılı bilgi için tıklayınız >> Alexa the Web Information Company). "www.ameliyati.info" web siteleri grubunda oluşturulacak olan subdomain web sitelerinde amaçladığımız içerik:

 • Konusunda uzman hekimlerce hazırlanmış doğru
 • Hekimlerin kendi yorumlarınca zenginleştirilmiş özgün
 • Son bilimsel çalışmalarla zenginleştirlmiş güncel bilimsel verileri içermesidir.
 • image

  Sağlıkla İlgili Web Sitesi İçeriğinin ve Anahtar Kelimelerinin Doğru Belirlenmesi

  Hazırlanmakta olan web sitelerine içeriğine ait anahtar kelimelerin atanması, arama motorlarında sıralamanın değişmesini sağlayabilecek oldukça önemli bir konudur. Özellikle iki kelime ve daha fazla kelimeden oluşan anahtar kelimelerin seçilmesi web sitelerinimn rekabet gücünü arttırmaktadır. Anahtar kelime seçiminde faydalanılan kaynak web siteleri:

 • Google Adwords Anahtar Kelime Aracı
 • SEOmoz Term Extractor
 • Open Site Explorer
 • SEMRush
 • Alexa
 • image

  Sadece Yayınlamıyoruz, Paylaşıyoruz!

  Web sitelerindeki içerikleri internet ortamında yayınlamak, aslında milyonlarca kişinin koştuğu bir koşu parkuruna katılmaya benzemektedir. Hangi sporcu daha iyi hazırlanmış ve doğru yerden koşuyorsa, sıralamada daha iyi olmaktadır. Hazırlama aşamasındaki web sitelerimizin sosyal paylaşımlarının arttrılması özellikle arama sıralamasını etkileyebilecektir. Bu nedenle web sitelerimizin içeriklerini Twitter, Facebook, Google+' da yayınlıyoruz.